"SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA" - kultura stravování, kvalita jídla a místo jeho původu, vzdělávání o jídle a stravování, vytvoření školní zelinářské zahrady

Chodská pomazánka

sýr lučina, sýr eidam, máslo, jablka

Hrachová polévka zahuštěná hraškou

složení: hrách žlutý (70%), směs obilovin (kukuřice, rýže, jáhly), sůl (40 % draslíku), směs koření

Střípky ze školky

Ve čtvrtek 10. června jsme na zahradě mateřské školy přivítali rodiče a hosty na prvním farmářském trhu.  Jde o školní podnikatelský projekt, který je součástí plnění kritérií pro mezinárodně oceňovaný program „Skutečně zdravá škola“. Tento program rozvíjí kulturu stravování ve všech ekologických, ekonomických, sociálních a zdravotních souvislostech. Pro udělení bronzového titulu je zapotřebí splnit dvacet kritérií v oblastech: Angažovanost a kultura stolování, Kvalita jídla a místo jeho původu, Vzdělávání o jídle a stravování a Místní společenství a spolupráce. Farmářský trh je posledním kritériem, které nás dělí od žádosti o bronzový titul. Devatenáct kritérií už máme splněno.

Ve školce byla vytvořena skupina na podporu projektu, jejíž součástí jsou nejen zaměstnanci školky, ale i rodiče. S dětmi jsme navštívili zeleninovou farmu Ráječek, kde jsme si pochutnali na čerstvé zelenině, a seznámili jsme se s jejím pěstováním - od sazeničky po distribuci. Na úklid používáme ekologické prostředky, a co se týká zdravého jídelníčku a chutnosti stravy, je už naše „školková“ kuchyně vyhlášená. Získání titulu pro nás bude znamenat velký závazek a možná v budoucnu budeme usilovat o stříbro, ale to už je jiná kapitola. Teď budeme trpělivě čekat, zda bronzové, tolik důležité ocenění naše školka dostane.

podpora pred po unie

MÍSTNÍ AKČNÍ PLÁN ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ VE MĚSTĚ BRNĚ II je spolufinancován Evropskou unií.

Více info ZDE.

Projekt ŠKOLNÍ ASISTENT III. od 1.6.2021 do 31.8.2022
je spolufinancován Evropskou unií v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Podrobnější informace o projektu naleznete v přiložených dokumentech.

Projekt PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGICKÝCH PRACOVNÍKŮ MATEŘSKÝCH ŠKOL probíhal v letech 2015/2020
je financován Evropským sociálním fondem v ČR a státním rozpočtem ČR.

Podrobnější informace o projektu naleznete v přiložených dokumentech.

Projekt ROVNÝ PŘÍSTUP K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ VE MĚSTĚ BRNĚ probíhal od 1.1.2017 do 31.12.2019
Projekt je realizován ve spolupráci se všemi MŠ zřizovanými Statutárním městem Brnem a jeho městskými částmi a dále se čtyřmi organizacemi neformálního charakteru předškolního vzdělávání.

Podrobnější informace o projektu naleznete v přiložených dokumentech

Projekt RODIČE VÍTÁNI - spolupráce s rodinou, zapojení rodičů do každodenních činností v MŠ

Projekt CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM - seznámení dětí s českou i zahraniční dětskou literaturou, návštěva knihoven

Projekt MRKVIČKA - program s ekologickým zaměřením

Projekt SE SOKOLEM DO ŽIVOTA - rozvoj tělesné zdatnosti nejmenších dětí

Vážení rodiče,

v šátnách je k dispozici letáček s odkazem na přihlášení dítěte na podzimní bruslení a zimní lyžování.

Předplavecký kurz bude probíhat od 5.10. V letošním roce máme k dispozici dvě skupiny po dvaceti dětech. Přihlášené děti budou ve skupině dle věku od nejstaršího po nejmladší. Prosím tedy o přihlášení do pondělí 27.9. - 16.15. hodin. Následně vám budou zaslány podrobné informace a přidělen variabilní symbol k platbě.

V pondělí 27.9. bude od 8.00 uzavřen vchod u rampy. Ostatní informace najdete v šatnách. Děkujeme za pochopení.

Přihláška

Informační povinnost

Projekt "Skutečně zdravá škola" najdete v sekci projekty.

Projekt skutečně zdravá škola